Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology TGX-300-300-0.5-0
TGX-300-300-0.5-0
5S-TGX-300-300-0.5-0
TGX-300-300-0.5-0
TGX SHEET 300X300X0.5MM
Product Description
| Series: | TG-X |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 300.00mm x 300.00mm |
| Thickness: | 0.019 (0.500mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | Tacky - Both Sides |
| Backing: | - |
| Carrier: | Gray |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 12.0 W/m-K |