TGX-150-150-1.5
5S-TGX-150-150-1.5
TGX-150-150-1.5
THERMAL SHEET 150X150X1.5MM
Product Description
| Series: | TG-X |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 150.00mm x 150.00mm |
| Thickness: | 0.059 (1.50mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | Tacky - Both Sides |
| Backing: | - |
| Carrier: | Gray |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 12.0 W/m-K |