Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology TG6050-19.50-12.70-2
TG6050-19.50-12.70-2
5S-TG6050-19.50-12.70-2
TG6050-19.50-12.70-2
THERMAL PAD 19.5X12.7X2MM
| Shape: | Rectangle |
| Outline: | 19.50mm x 12.70mm |
| Thickness: | 0.079 (2.00mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | Tacky - Both Sides |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 6.0 W/m-K |