TG6050-107-53-3
5S-TG6050-107-53-3
TG6050-107-53-3
TG6050 107X53X3MM
Product Description
| Series: | TG6050 |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Rectangle |
| Outline: | 107.00mm x 53.00mm |
| Thickness: | 0.118 (3.00mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | - |
| Backing: | - |
| Carrier: | Red |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 6.0 W/m-K |