Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology TG6050-100-100-1.0-0
TG6050-100-100-1.0-0
5S-TG6050-100-100-1.0-0
TG6050-100-100-1.0-0
TG6050 SHEET 100X100X1MM
Product Description
| Series: | TG6050 |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 100.00mm x 100.00mm |
| Thickness: | 0.040 (1.02mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | Tacky - Both Sides |
| Backing: | - |
| Carrier: | Red |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 6.0 W/m-K |