Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology TG4040SA-288-192-3
TG4040SA-288-192-3
5S-TG4040SA-288-192-3
TG4040SA-288-192-3
TG4040SA 288X192X3MM
Product Description
| Series: | TG4040SA |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Rectangle |
| Outline: | 288.00mm x 192.00mm |
| Thickness: | 0.118 (3.00mm) |
| Material: | Silicone |
| Adhesive: | - |
| Backing: | - |
| Carrier: | White |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 4.1 W/m-K |