Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology TG4040SA-150-150-2.0-0
TG4040SA-150-150-2.0-0
5S-TG4040SA-150-150-2.0-0
TG4040SA-150-150-2.0-0
TG SERIES SHEET 150X150X2MM
Product Description
| Series: | TG4040SA |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 150.00mm x 150.00mm |
| Thickness: | 0.079 (2.00mm) |
| Material: | Silicone |
| Adhesive: | - |
| Backing: | - |
| Carrier: | White |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 4.1 W/m-K |