Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology TG4040S-300-300-3.0-0
TG4040S-300-300-3.0-0
5S-TG4040S-300-300-3.0-0
TG4040S-300-300-3.0-0
TG2030 SHEET 300X300X3MM
Product Description
| Series: | TG4040S |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 300.00mm x 300.00mm |
| Thickness: | 0.118 (3.00mm) |
| Material: | Silicone Gel |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 4.2 W/m-K |