Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology TG4040-50M-320-1.0
TG4040-50M-320-1.0
5S-TG4040-50M-320-1.0
TG4040-50M-320-1.0
TG4040 ROLL 50METERSX320X1MM
Product Description
| Series: | TG4040 |
| Usage: | Roll |
| Shape: | Cuttable |
| Outline: | Rectangle |
| Thickness: | 50m x 320.00mm |
| Material: | 0.039 (1.00mm) |
| Adhesive: | Silicone Elastomer |
| Backing: | Tacky - Both Sides |
| Carrier: | - |
| Color: | Blue |
| Thermal Resistivity: | - |
| Thermal Conductivity: | 4.0 W/m-K |