Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology TG4040-320-320-5.0-0
TG4040-320-320-5.0-0
5S-TG4040-320-320-5.0-0
TG4040-320-320-5.0-0
TG SERIES SHEET 320X320X5MM
Product Description
| Series: | TG4040 |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 320.00mm x 320.00mm |
| Thickness: | 0.197 (5.00mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | Tacky - Both Sides |
| Backing: | - |
| Carrier: | Blue |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 4.0 W/m-K |