Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology TG2030-50M-320-0.5
TG2030-50M-320-0.5
5S-TG2030-50M-320-0.5
TG2030-50M-320-0.5
TG2030 ROLL 50MX320MMX0.50MM
Product Description
| Series: | TG2030 |
| Usage: | Roll |
| Shape: | Cuttable |
| Outline: | Rectangle |
| Thickness: | 50m x 320.00mm |
| Material: | 0.019 (0.500mm) |
| Adhesive: | Silicone Elastomer |
| Backing: | Tacky - Both Sides |
| Carrier: | - |
| Color: | White |
| Thermal Resistivity: | - |
| Thermal Conductivity: | 2.0 W/m-K |