Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology TG2030-150-150-0.5-0
TG2030-150-150-0.5-0
5S-TG2030-150-150-0.5-0
TG2030-150-150-0.5-0
TG SERIES SHEET 150X150X0.5MM
Product Description
| Series: | TG2030 |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 150.00mm x 150.00mm |
| Thickness: | 0.019 (0.500mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | Tacky - Both Sides |
| Backing: | - |
| Carrier: | White |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 2.0 W/m-K |