Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology T68-2A-120-90-0.07
T68-2A-120-90-0.07
5S-T68-2A-120-90-0.07
T68-2A-120-90-0.07
T68 GRAPHITE 120X90X0.07MM W/ADH
Product Description
| Series: | T68 |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Rectangle |
| Outline: | 120.00mm x 90.00mm |
| Thickness: | 0.0028 (0.070mm) |
| Material: | Graphite |
| Adhesive: | Adhesive - One Side |
| Backing: | Polyethylene-Terephthalate (PET) |
| Carrier: | Gray |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 5.0 W/m-K |