Home All Products Fans-Thermal-Management Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology T62-1-40-40-0.16
T62-1-40-40-0.16
5S-T62-1-40-40-0.16
T62-1-40-40-0.16
T62-1 40X40X0.16MM
Product Description
Series:T62
Usage:Sheet
Shape:Square
Outline:40.00mm x 40.00mm
Thickness:0.0063 (0.160mm)
Material:Graphite
Adhesive:Adhesive - One Side
Backing:-
Carrier:Black
Color:-
Thermal Resistivity:15 W/m-K