Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology T62-1-100-100-0.16-0
T62-1-100-100-0.16-0
5S-T62-1-100-100-0.16-0
T62-1-100-100-0.16-0
T62-1 SHEET 100X100X0.16MM
Product Description
| Series: | T62 |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 100.00mm x 100.00mm |
| Thickness: | 0.0063 (0.160mm) |
| Material: | Graphite |
| Adhesive: | Adhesive - One Side |
| Backing: | - |
| Carrier: | Black |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 15 W/m-K |