Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology PCM20Y-300X400X0.127
PCM20Y-300X400X0.127
5S-PCM20Y-300X400X0.127
PCM20Y-300X400X0.127
PCM 300 X 400 X 0.127 YELLOW
| Shape: | Rectangle |
| Outline: | 300.00mm x 400.00mm |
| Thickness: | 0.0050 (0.127mm) |
| Material: | Phase Change Compound |
| Adhesive: | Tacky - Both Sides |
| Backing: | - |
| Carrier: | Yellow |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 1.0 W/m-K |