Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology PCM20G-150X200X0.18
PCM20G-150X200X0.18
5S-PCM20G-150X200X0.18
PCM20G-150X200X0.18
PCM 150 X 200 X 0.18MM
| Shape: | Rectangle |
| Outline: | 150.00mm x 200.00mm |
| Thickness: | 0.0071 (7.1 mils |
| Material: | 0.180mm) |
| Adhesive: | Phase Change Compound |
| Backing: | Tacky - Both Sides |
| Carrier: | - |
| Color: | Gray |
| Thermal Resistivity: | - |
| Thermal Conductivity: | 2.0 W/m-K |