Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology PCM20B-300X400X0.18
PCM20B-300X400X0.18
5S-PCM20B-300X400X0.18
PCM20B-300X400X0.18
PCM 300 X 400 X 0.18MM
Product Description
| Series: | PCM20 |
| Usage: | - |
| Shape: | Rectangle |
| Outline: | 300.00mm x 400.00mm |
| Thickness: | 0.0071 (7.1 mils |
| Material: | 0.180mm) |
| Adhesive: | Phase Change Compound |
| Backing: | Tacky - Both Sides |
| Carrier: | Aluminum Foil |
| Color: | Black |
| Thermal Resistivity: | - |
| Thermal Conductivity: | 2.5 W/m-K |