Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology PC94-300-300-1.0-0
PC94-300-300-1.0-0
5S-PC94-300-300-1.0-0
PC94-300-300-1.0-0
PC94 SHEET 300X300X1MM
Product Description
| Series: | PC94 |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 300.00mm x 300.00mm |
| Thickness: | 0.040 (1.02mm) |
| Backing: | - |
| Carrier: | Red |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 4.0 W/m-K |