Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology PC94-150-150-0.25-0
PC94-150-150-0.25-0
5S-PC94-150-150-0.25-0
PC94-150-150-0.25-0
NON SILICONE 150X150X0.25MM
Product Description
| Series: | PC94 |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 150.00mm x 150.00mm |
| Thickness: | 0.010 (0.254mm) |
| Backing: | - |
| Carrier: | Red |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 4.0 W/m-K |