Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology PC93-300-300-0.25-0
PC93-300-300-0.25-0
5S-PC93-300-300-0.25-0
PC93-300-300-0.25-0
PC93 SHEET 300X300X0.25MM
Product Description
| Series: | PC93 |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 300.00mm x 300.00mm |
| Thickness: | 0.010 (0.254mm) |
| Material: | Non-Silicone |
| Adhesive: | - |
| Backing: | - |
| Carrier: | Gray |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 2.0 W/m-K |