Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology LI98C-300-300-0.2-0
LI98C-300-300-0.2-0
5S-LI98C-300-300-0.2-0
LI98C-300-300-0.2-0
LI98C THERMAL TAPE 300X300X0.2MM
Product Description
| Series: | Li-98 |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 300.00mm x 300.00mm |
| Thickness: | 0.008 (0.203mm) |
| Material: | Acrylic Elastomer |
| Adhesive: | Adhesive - Both Sides |
| Backing: | Fiberglass |
| Carrier: | White |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 1.8 W/m-K |