Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology LI98-640-320-0.15-0
LI98-640-320-0.15-0
5S-LI98-640-320-0.15-0
LI98-640-320-0.15-0
LI98 THERMAL TAPE 640X320X0.15MM
Product Description
| Series: | Li-98 |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Rectangle |
| Outline: | 640.00mm x 320.00mm |
| Thickness: | 0.0060 (0.152mm) |
| Material: | Acrylic Elastomer |
| Adhesive: | Adhesive - Both Sides |
| Backing: | Fiberglass |
| Carrier: | White |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 0.9 W/m-K |