Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology LI98-1100-27-0.15
LI98-1100-27-0.15
5S-LI98-1100-27-0.15
LI98-1100-27-0.15
LI98 LED ROLL 1100X27X0.15MM
Product Description
| Series: | Li-98 |
| Usage: | Roll |
| Shape: | Cuttable |
| Outline: | Rectangle |
| Thickness: | 1.10m x 27.00mm |
| Material: | 0.0060 (0.152mm) |
| Adhesive: | Acrylic Elastomer |
| Backing: | Adhesive - Both Sides |
| Carrier: | Fiberglass |
| Color: | White |
| Thermal Resistivity: | - |
| Thermal Conductivity: | 0.9 W/m-K |