Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology LI2000-640-320-0.25-0
LI2000-640-320-0.25-0
5S-LI2000-640-320-0.25-0
LI2000-640-320-0.25-0
LI2000 THERM TAPE 640X320X0.25MM
Product Description
| Series: | Li-2000 |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Rectangle |
| Outline: | 640.00mm x 320.00mm |
| Thickness: | 0.010 (0.254mm) |
| Material: | Silicone |
| Adhesive: | Adhesive - One Side |
| Backing: | Fiberglass |
| Carrier: | White |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 1.0 W/m-K |