Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology L37-5S-50M-320-0.50
L37-5S-50M-320-0.50
5S-L37-5S-50M-320-0.50
L37-5S-50M-320-0.50
L37-5S ROLL 50MX320MMX0.50MM
Product Description
| Series: | L37-5S |
| Usage: | Roll |
| Shape: | Cuttable |
| Outline: | Rectangle |
| Thickness: | 50m x 320.00mm |
| Material: | 0.019 (0.500mm) |
| Adhesive: | Silicone Elastomer |
| Backing: | - |
| Carrier: | - |
| Color: | Gray |
| Thermal Resistivity: | - |
| Thermal Conductivity: | 1.6 W/m-K |