Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology L37-5-300-300-0.3-0
L37-5-300-300-0.3-0
5S-L37-5-300-300-0.3-0
L37-5-300-300-0.3-0
L37-5 SHEET 300X300X0.3MM
Product Description
| Series: | L37-5 |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 300.00mm x 300.00mm |
| Thickness: | 0.012 (0.305mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | - |
| Backing: | - |
| Carrier: | Gray |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 1.6 W/m-K |