Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology L37-5-100-100-10.0-1A
L37-5-100-100-10.0-1A
5S-L37-5-100-100-10.0-1A
L37-5-100-100-10.0-1A
L37-5 SHEET 100X100X10MM W/ADH
Product Description
| Series: | L37-5 |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 100.00mm x 100.00mm |
| Thickness: | 0.394 (10.00mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | Adhesive - One Side |
| Backing: | - |
| Carrier: | Gray |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 1.6 W/m-K |