Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology L37-3S-640-320-1.0-0
L37-3S-640-320-1.0-0
5S-L37-3S-640-320-1.0-0
L37-3S-640-320-1.0-0
L37-3 SHEET 640X320X1MM
Product Description
| Series: | L37-3S |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Rectangle |
| Outline: | 640.00mm x 320.00mm |
| Thickness: | 0.040 (1.02mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | - |
| Backing: | - |
| Carrier: | Yellow |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 1.9 W/m-K |