Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology L37-3L-300-300-10.0-0
L37-3L-300-300-10.0-0
5S-L37-3L-300-300-10.0-0
L37-3L-300-300-10.0-0
L37-3 SHEET 300X300X10MM
Product Description
| Series: | L37-3L |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 300.00mm x 300.00mm |
| Thickness: | 0.394 (10.00mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | - |
| Backing: | - |
| Carrier: | Yellow |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 1.5 W/m-K |