Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology L37-3F-150-150-0.25-1A
L37-3F-150-150-0.25-1A
5S-L37-3F-150-150-0.25-1A
L37-3F-150-150-0.25-1A
L37-3 SHEET 150X150X0.25MM W/ADH
Product Description
| Series: | L37-3F |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 150.00mm x 150.00mm |
| Thickness: | 0.010 (0.254mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | Adhesive - One Side |
| Backing: | - |
| Carrier: | Yellow |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 1.4 W/m-K |