Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology L37-3-640-320-0.3-0
L37-3-640-320-0.3-0
5S-L37-3-640-320-0.3-0
L37-3-640-320-0.3-0
L37-3 SHEET 640X320X0.3MM
Product Description
| Series: | L37-3 |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Rectangle |
| Outline: | 640.00mm x 320.00mm |
| Thickness: | 0.012 (0.305mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | - |
| Backing: | Fiberglass |
| Carrier: | Yellow |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 1.7 W/m-K |