L37-3-25-25-0.5
5S-L37-3-25-25-0.5
L37-3-25-25-0.5
THERMAL PAD 25X25X0.5MM
Product Description
| Series: | L37-3 |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 25.00mm x 25.00mm |
| Thickness: | 0.019 (0.500mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | - |
| Backing: | Fiberglass |
| Carrier: | Yellow |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 1.7 W/m-K |