Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology H48-6S-150-150-0.23-0
H48-6S-150-150-0.23-0
5S-H48-6S-150-150-0.23-0
H48-6S-150-150-0.23-0
H48-6 SHEET 150X150X0.23MM
Product Description
| Series: | H48-6S |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 150.00mm x 150.00mm |
| Thickness: | 0.009 (0.229mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | Tacky - Both Sides |
| Backing: | - |
| Carrier: | Red |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 1.8 W/m-K |