Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology H48-6G-640-320-2.0-1A
H48-6G-640-320-2.0-1A
5S-H48-6G-640-320-2.0-1A
H48-6G-640-320-2.0-1A
H48-6 SHEET 640X320X2MM W/ADH
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Rectangle |
| Outline: | 640.00mm x 320.00mm |
| Thickness: | 0.079 (2.00mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | Adhesive - One Side |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 6.0 W/m-K |