Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology H48-6G-240-200-1-1A
H48-6G-240-200-1-1A
5S-H48-6G-240-200-1-1A
H48-6G-240-200-1-1A
H48-6G 240X200X1MM W/ADH
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Rectangle |
| Outline: | 240.00mm x 200.00mm |
| Thickness: | 0.040 (1.02mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | Adhesive - One Side |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 6.0 W/m-K |