Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology H48-6G-100-100-3.0-0
H48-6G-100-100-3.0-0
5S-H48-6G-100-100-3.0-0
H48-6G-100-100-3.0-0
H48-6 SHEET 100X100X3MM
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 100.00mm x 100.00mm |
| Thickness: | 0.120 (3.05mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | - |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 6.0 W/m-K |