Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology H48-6G-100-100-2.0-0
H48-6G-100-100-2.0-0
5S-H48-6G-100-100-2.0-0
H48-6G-100-100-2.0-0
H48-6 SHEET 100X100X2MM
Product Description
| Series: | H48-6G |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 100.00mm x 100.00mm |
| Thickness: | 0.079 (2.00mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | - |
| Backing: | - |
| Carrier: | Gray |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 6.0 W/m-K |