Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology H48-6C-150-150-0.3-0
H48-6C-150-150-0.3-0
5S-H48-6C-150-150-0.3-0
H48-6C-150-150-0.3-0
H48-6C SHEET 150X150X0.3MM
Product Description
| Series: | H48-6C |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 150.00mm x 150.00mm |
| Thickness: | 0.012 (0.305mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | - |
| Backing: | - |
| Carrier: | Gray |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 3.2 W/m-K |