Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology H48-6A-300-300-0.5-1A
H48-6A-300-300-0.5-1A
5S-H48-6A-300-300-0.5-1A
H48-6A-300-300-0.5-1A
H48-6 SHEET 300X300X0.5MM W/ADH
| Shape: | Square |
| Outline: | 300.00mm x 300.00mm |
| Thickness: | 0.019 (0.500mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | Adhesive - One Side |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 4.0 W/m-K |