Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology H48-6-45-25-4.5-1A
H48-6-45-25-4.5-1A
5S-H48-6-45-25-4.5-1A
H48-6-45-25-4.5-1A
H48-6 45X25X4.5MM W/ADH
Product Description
| Series: | H48-6 |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Rectangle |
| Outline: | 25.00mm x 45.00mm |
| Thickness: | 0.177 (4.50mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | Adhesive - One Side |
| Backing: | - |
| Carrier: | Gray |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 3.2 W/m-K |