Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology H48-6-300-300-10.0-1A
H48-6-300-300-10.0-1A
5S-H48-6-300-300-10.0-1A
H48-6-300-300-10.0-1A
H48-6 SHEET 300X300X10MM W/ADH
Product Description
| Series: | H48-6 |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 300.00mm x 300.00mm |
| Thickness: | 0.394 (10.00mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | Adhesive - One Side |
| Backing: | - |
| Carrier: | Gray |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 3.2 W/m-K |