Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology H48-6-15-13-3-1A
H48-6-15-13-3-1A
5S-H48-6-15-13-3-1A
H48-6-15-13-3-1A
H48-6 15X13X3MM W/ADH
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Rectangle |
| Outline: | 15.00mm x 13.00mm |
| Thickness: | 0.118 (3.00mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | Adhesive - One Side |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 3.2 W/m-K |