Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology H48-2K-300-300-0.2-0
H48-2K-300-300-0.2-0
5S-H48-2K-300-300-0.2-0
H48-2K-300-300-0.2-0
H48-2 SHEET 300X300X0.2MM
Product Description
| Series: | H48-2K |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 300.00mm x 300.00mm |
| Thickness: | 0.008 (0.203mm) |
| Material: | Silicone |
| Adhesive: | - |
| Backing: | - |
| Carrier: | Red |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 1.8 W/m-K |