Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology H48-2-300-300-0.3-0
H48-2-300-300-0.3-0
5S-H48-2-300-300-0.3-0
H48-2-300-300-0.3-0
H48-2 SHEET 300X300X0.3MM
Product Description
| Series: | H48-2 |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 300.00mm x 300.00mm |
| Thickness: | 0.012 (0.305mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | - |
| Backing: | - |
| Carrier: | Red |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 2.2 W/m-K |