Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology H48-2-150-150-0.5-2A
H48-2-150-150-0.5-2A
5S-H48-2-150-150-0.5-2A
H48-2-150-150-0.5-2A
H48-2 SHEET 150X150X0.5MM W/ADH
| Shape: | Square |
| Outline: | 150.00mm x 150.00mm |
| Thickness: | 0.019 (0.500mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | Adhesive - Both Sides |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 2.2 W/m-K |