Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology H48-2-100-100-5.0-1A
H48-2-100-100-5.0-1A
5S-H48-2-100-100-5.0-1A
H48-2-100-100-5.0-1A
H48-2 SHEET 100X100X5MM W/ADH
Product Description
| Series: | H48-2 |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 100.00mm x 100.00mm |
| Thickness: | 0.197 (5.00mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | Adhesive - One Side |
| Backing: | - |
| Carrier: | Red |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 2.2 W/m-K |