Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology GT30-300-300-0.23-0
GT30-300-300-0.23-0
5S-GT30-300-300-0.23-0
GT30-300-300-0.23-0
GT30 SHEET 300X300X0.23MM
Product Description
| Series: | GT30 |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 300.00mm x 300.00mm |
| Thickness: | 0.009 (0.229mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | Tacky - Both Sides |
| Backing: | Fiberglass |
| Carrier: | Pink |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 3.0 W/m-K |