Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology GT15-100-100-0.23-0
GT15-100-100-0.23-0
5S-GT15-100-100-0.23-0
GT15-100-100-0.23-0
GT15 SHEET 100X100X0.23MM
Product Description
| Series: | GT15 |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 100.00mm x 100.00mm |
| Thickness: | 0.009 (0.229mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | - |
| Backing: | Fiberglass |
| Carrier: | Yellow |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 1.5 W/m-K |