GP3000S30-0.08-02-0816-NA
5S-GP3000S30-0.08-02-0816-NA
GP3000S30-0.08-02-0816-NA
THERM PAD GAP PAD 3000
Product Description
| Series: | Gap Pad? 3000S30 |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Rectangle |
| Outline: | 406.40mm x 203.20mm |
| Thickness: | 0.080 (2.03mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | Tacky - Both Sides |
| Backing: | Fiberglass |
| Carrier: | Blue |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 3.0 W/m-K |